"Science" diena |
Šią dieną mes visi keliausime į „Zooparką“ su tikslu surasti tam tikrą gyvūną ir kuo daugiau apie jį sužinoti. Juk vėliau teks draugams apie jį papasakoti, o draugai turės atspėti kas jis. Skaitysime S. Paltanavičiaus knygą „Laiškai iš miško“ ir pabandysime parašyti savo pasirinktam gyvūnėliui laišką į mišką, o gal į džiungles ar į dykumą. Mūsų lauks ilga linksma diena su gyvūnais.
|
"Technology" diena |
Sparčiai tobulėjančios technologijos šiandien jau keičia pasaulį. O ar įdomu būtų sužinoti kaip praeityje dabartines technologijas įsivaizdavo žmonės? Skraidantys batai, minčių perdavimo šalmai, aparatai panašūs į dabartinius išmaniuosius telefonus ir dar daugiau... Daugelis išradimų iki šiol atrodo neįmanomi, o kai kurios spėlionės visgi išsipildė. Susipažinę su technologine evoliucija, patys bandysime savo rankomis sukonstruoti, tai ko praeities žmogus net nesapnavo!
|
"Engineering" diena |
Bioinžinerija skamba kaip paslaptingas mokslas, o patys bioinžinieriai kaip kokie burtininkai žaidžiantys su gamta. Iš tiesų jie tiria mažus objektus, kurių dažniausiai negalime matyti, tokius kaip DNR ar netgi bakterijų. Kiekvienas iš mūsų turi išskirtinę DNR, kuri mus daro unikalia asmenybe ir lemia mūsų savitus bruožus...Išsiaiškinsime kokius išskirtinius bruožus turi kiekvienas iš mūsų ir kodėl vieni turi mėlynas akis, o kiti - rudas ar net žalias. Taip pat tirsime aplink mus esančias bakterijas, užauginsime jas paimdami mėginius nuo mobiliųjų telefonų, durų rankenų ar nuo mūsų rankų. Tirsime kaip jos reaguoja į česnaką, citriną ar net kokakolą.
|
"Art" diena |
Meno ir mokslo diena. Šią dieną mes susipažinsime su optiniu menu. Tai maždaug nuo XX a. pradžios atsiradusi meno šaka, grįsta žmogaus regos netobulumu (žmogaus akis mato objektus ne tokius kokie jie yra iš tiesų ir labai dažnai „sukuria“ vaizdinius ar jų detales taip užpildydama trūkstamą informaciją vaizde, kurį mato.). Šio meno dėka gimė nuostabūs architektūriniai paminklai (G. L. Bernini suprojektavo ypatingus laiptus popiežiaus rūmams Vatikane. Popiežius, stovėdamas laiptų viršuje atrodo didžiulis – kaip dievas, tačiau leisdamasis jais žemyn palaipsniui „virsta“ žmogumi. Taip pat atsirado anamorfinis vaizdas – gautas specialiomis optinėmis sistemomis ir žiūrovas turi žiūrėti iš tam tikro taško, kad atsirastų 3D iliuzija arba naudoti tam tikrą įrangą – veidrodį, kad pamatyti vaizdą. O už šių meninių eksperimentų visada slypį įdomios istorijos apie jakobitų sukilimus, norą užimti sostą... Keliausime į Nacionalinę dailės galeriją (NDG), ekspozicijoje apžiūrėsime asambliažus, bei pasiaiškinsime kas jie tokie, o taip pat pasigaminsime 3D paveikslą išpopuliarėjusia simegrafijos technika.
|
"Math" diena |
Ši diena bus skirta susipažinti su matematikos mokslu, siekiančiu laikus net nuo mūsų eros pradžios. Matematika ne retai vadinama pačia mokslų karaliene. Išmoksime naudoti matematinius skaičiavimus naudoti chemijoje, susipažinsime su cheminiais indais ir jų matavimo vienetais, sužinosime ir apskaičiuosime kiek ir ko reikia įpilti, kad mėgintuvėlyje atsirastų gražiausi spalvoti tirpalai! Visą dieną skaičiuosime, matuosime, titruosime ir susipažinsime su metodais naudojamais chemijos moksle, o taip atliksime tyrimus bei pasiaiškinsime, kodėl tyrėjams reikia mokėti skaičiuoti.
|
|